Haber

Akar’ın ‘Vur da vuralım’ sloganına verdiği cevaba siyasi tepki: Kimi öldüreceksin?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri’de düzenlenen AK Parti milletvekili aday toplantısında “terörle mücadele”ye ilişkin açıklamalarda bulundu. Bölgedeki hiçbir sorunun Türkiye olmadan çözülmesinin mümkün olmadığını söyleyen Akar, “Bu nedenle Türkiye’nin her zamankinden daha güçlü ve daha büyük olması gerekiyor.”

BAKAN AKAR: ZAMANI GELECEK, BEKLEYİN

Salonda bulunanların “Vur vuralım ölelim” sloganları üzerine Akar, “Zamanı gelecek bekleyin. Mehmetçik, teröristlerin tüm sığınaklarını, sığınaklarını başlarına yıkmayı başardı, yıkmaya devam ediyor. “

Akar’ın sözleri gündem olurken, siyasilerden de tepkiler geldi.

Akar’ın çıkışını değerlendiren CHP Meclis Milli Savunma Komisyonu ve Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, “Akar Bey’i devlet görgüsüne davet ediyoruz” dedi.

Akar’ın zaman zaman bakanlıkla bağdaşmayan durumlarla karşılaştığına değinen Ceylan, “Biz de PKK ve FETÖ’ye karşıyız. Ancak PKK ve FETÖ ile mücadelenin yeri sahadır. Bu söylemlerin yeri öyle değil. FETÖ ve PKK’ya karşı duyarlılığı göstermesini tavsiye ediyor, bu tavrından dolayı kendisini kınıyoruz” dedi.

AYTUN ÇIRAY: HANGİ KAPSAMDA SÖYLEYİN…

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray ise “Türk halkı PKK ve FETÖ’ye sonuna kadar karşıdır. Hangi bağlamda söylenirse söylensin bir siyasetçinin böyle bir açıklama yapması yanlıştır. diyerek, “Her türlü kutuplaştırıcı ve bölücü dilden kaçınılmalıdır” uyarısında bulundu.

CEMAL ENGİNYURT: ‘KİMİ ÖLDÜRECEKSİNİZ, KİMİ ÖLDÜRECEKSİNİZ?’

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da Akar’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Enginyurt yaptığı paylaşımda, “Hulusi Efendi! FETÖ’cüler darbe yapmaya kalkınca neden ölmedin? Kimi vuracaksın? Kimi öldüreceksin? Kimi kuyruğa sokacaksın? Korkanları” yanında olmalısın”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu