Ekonomi

ProQR hisseleri, fiyat hedefinin 2,50$’a yükseltilmesiyle değer kazandı

Perşembe günü Chardan Capital Markets, ProQR Therapeutics N.V.’nin (NASDAQ:PRQR) Axiomer RNA baz düzenleme platformunun potansiyelini kabul ederek şirketin fiyat hedefinde bir artışa yol açtı. ProQR hisseleri için fiyat hedefi bir önceki 2,00$’dan 2,50$’a yükseltilirken, firma hisse senedi için Al notu önermeye devam ediyor.

Chardan Capital Markets’ın iyimserliği, ProQR’nin ADAR tabanlı terapötiklerinin, özellikle de Kolestatik Hastalıklar için AX-0810 ve Kardiyovasküler Hastalıklar için AX-1412’nin ilerlemesinden kaynaklanıyor. Bu tedavilerin 2024 sonu ile 2025 başı arasında klinik geliştirmeye girmesi bekleniyor ve bu da artan fiyat hedefinin temelini oluşturuyor.

ProQR’nin Kolestatik Hastalıklar için terapötik adayı olan AX-0810, karaciğerde safra asitlerinin yeniden alımını bloke ettiği bilinen bir fonksiyon kaybı varyantını tanıtmak üzere tasarlanmıştır. ProQR yönetimi, bu mekanizmanın çeşitli kolestatik hastalıklar için hastalık modifiye edici bir tedaviye yol açabileceğine inanmaktadır.

B4GALT1’i hedefleyen AX-1412, kardiyovasküler hastalık için bağımsız risk faktörleri olan LDL-C ve fibrinojen seviyelerinin azalmasıyla ilişkilidir. Protein glikozilasyonunun AX-1412 tarafından modüle edilmesi, kardiyovasküler hastalık riskini azaltmanın potansiyel olarak yeni bir yolu olarak görülmektedir.

ProQR yönetimi, AX-1412’yi erken klinik kavram kanıtlama aşamasına kadar ilerletmeyi amaçlayan bir strateji belirlemiştir. Bunu takiben şirket, sunduğu daha büyük pazar fırsatı göz önüne alındığında, bu varlığı daha da geliştirmek ve ticarileştirmek için ortaklar aramayı planlamaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu