Haber

Depremin 11. gününde 22 yaralı depremzede daha İstanbul’a getirildi.

Depremin 11. gününde 22 yaralı depremzede daha İstanbul’a getirildi.

İSTANBUL – Norveç Hava Kuvvetleri’nin Adana’dan hareket eden kargo uçağıyla İstanbul’a gelen 22 yaralı depremzede ambulanslarla hastanelere sevk edildi.

Kahramanmaraş depreminin 11. gününde, yaralı depremzedeler için Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan kalkan Norveç Hava Kuvvetleri’ne ait kargo uçağı, saat 20.40 sıralarında Atatürk Havalimanı’na indi. Uçakta bulunan 22 yaralı depremzede asker ve sağlık ekipleri tarafından ambulanslara nakledilerek İstanbul genelindeki hastanelere sevk edildi. Uçakta depremzedelerle birlikte gelen 13 refakatçi, yaralılarla birlikte hastanelere kaldırıldı. Yaralanan bir kişi, tedavi edilmek üzere ambulansla Kocaeli’ne götürüldü.

Yaralıları getiren ekiplerden Norveç Hava Kuvvetleri Tabip Binbaşı Andresen, “Biz Norveç ordusunda sağlık çalışanlarıyız. Yaralıları İstanbul’a getirdik. Bu çok talihsiz bir durum tabii ve çok şey var.” Aynı zamanda çok fazla insanın yardıma ihtiyacı var. Biz de bu büyük durumdayız. “Küçük bir parçamız olarak yardım etmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Farklı havalimanlarına gittik ve Türkiye’de gidebildiğimiz her yere gitmeye çalıştık. Hastalar, 22 yaralı depremzede ve refakatçilerinin tedavisi için de tıbbi ekipmanlarla geldik. Üzerimize düşen görevlerin yerine getirilmesinde tüm ekibimizin katkısı oldu” dedi.

kecioren-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu